Powrót do indeksu wiadomości
2016-09-09

Otwarte spotkanie z Leszkiem Balcerowiczem podczas Festiwalu Miasto Gwiazd w Żyrardowie

Z przyjemnością oznajmiamy, że profesor Leszek Balcerowicz będzie gościem Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk Miasto Gwiazd w Żyrardowie. Otwarte spotkanie pod hasłem „Trzeba się bić” odbędzie się 16 września 2016 roku o godzinie 18:15 w budynku Resursy (ul. 1 Maja 45). Wykład przeprowadzony zostanie w ramach bloku Miasto Ekonomii i Samorządności. Serdecznie zapraszamy!

Podczas trzech dni trwania Festiwalu, swoje stanowisko będzie mieć również Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju, założona przez profesora Leszka Balcerowicza. Od 16 do 18 września możliwe będzie zapoznanie się z działalnością i publikacjami FOR, obejrzenie wyjątkowej wystawy komiksów ekonomicznych oraz wysłuchanie prezes Agaty Stremeckiej, która zaprezentuje książki i audiobooki z serii ,,FOR poleca”.

Miasto Gwiazd rusza już 9 września. To VIII edycja Interdyscyplinarnego Festiwalu, organizowanego przez Fundację Kultury i Sztuki artHOLDING. Wydarzenie to ma charakter ogólnopolski, a jego celem jest nie tylko propagowanie szeroko pojętej kultury i sztuki, ale również integrowanie środowisk akademickich z całego kraju. Podczas tegorocznej, edycji Festiwalu gości czekają m.in. wystawy, wernisaże, koncerty, recitale, konkursy, projekcje kinowe, czy eksperymentalne przedstawienia teatralne. Nie zabraknie też znanych i lubianych postaci ze świata mediów, polityki i show biznesu.

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie internetowej organizatora.